Делятин

 

Місце розташування поховання (географічна назва, карта та координати GPS) смт. Делятин, Надвірнянського району,

на приватному подвір’ї Івана Івасюка (вул. Прут, 1), зліва від місця впадіння р. Перемийської у р. Прут

широта: 48°30’14” довгота: 24°37’03”

Дата здійснення поховання 1915–1917 рр.
Вид поховання (одиночне чи масове поховання), розміри, форма та схема поховання Масове поховання, військовий цвинтар
Наявність зовнішніх надгробних форм (хрести, пам’ятники, надгробні насипи і т.д.) та написів на них Цвинтар прямокутний у плані, територія заросла травою. У тильній частині встановлено однораменний металевий трубчастий хрест заввишки 2 м. Написи відсутні. Цвинтар оточений високим бетонним бордюром. Зберігся давній вхід з бетонними колонами обабіч, на яких проглядаються збиті рельєфні зображення з роками поховань.
Характеристика збереження надгробних форм (аварійний, незадовільний, задовільний, добрий, відмінний стан). Могили не збереглися.
Відомості про історико-культурний облік та відновлювальні чи реставраційні роботи
Інформація про кількість ідентифікованих і неідентифікованих похованих вояків Поховані невідомі солдати, які померли від інфекційних хвороб. У 1920 р. було 14 могил, цвинтар площею 392 м кв.
Локальні історичні відомості чи історично-військові події, пов’язані з даним похованням та інша інформація Фото1, Фото2, Фото3, Фото4, Фото5, Фото6, Фото7
Фото загального вигляду поховання та його частин
Література та історичні джерела Звід пам’яток Івано-Франківської області. Надвірнянський район. – Книга 2. Надвірнянський район. Смт Делятин. ‒ Івано-Франківськ: “Лілея-НВ”, 2015. ‒ С. 108.

ДАІФО, ф. 2, оп. 8, спр. 394, арк. 130 -131.

Схема поховання, pdf delyatun.pdf