Ліманова №368

 

Місце розташування поховання (географічна назва, карта та координати GPS) Ліманова, Лімановський повіт Малопольського воєводства.

широта: 49°41’19,9″ довгота: 20°26’09,2″

Воєнне кладовище №368

Дата здійснення поховання 13-20 грудня 1914 р.
Вид поховання (одиночне чи масове поховання), розміри, форма та схема поховання 31 одиничних та 34 масові поховання (братні могили). Вздовж кладовища іде дорога для прогулянок, довжиною 128 м. По північній стороні від неї розташовано кам’яний обеліск з хрестом. Кладовище обнесена кам’яним муром і знаходиться по південній стороні від дороги. Між двома воротами з кованої сталі  розташована каплиця-мавзолей. На південному схилі є могили російських і австрійських солдатів. На місці де загинув полковник Othmar Muhr є пам’ятник у формі каплиці. У нижній частині кладовища є трикутний обеліск. Вкінці північної сторони дороги є тераса з високою колоною. Тут поховані 250 радянських солдатів і партизан у збірних могилах. Поза кладовищем, в південно-західній стороні, є висока колона на честь Leonarda von Thun und Hohensteina – ротмістра 9 полку гусарів. Виконана з граніту і містить надпис та родовий герб.

Наявність зовнішніх надгробних форм (хрести, пам’ятники, надгробні насипи і т.д.) та написів на них Каплиця-мавзолей мурована з каменю, накрита червоною черепицею. Зверху розміщено купол з хрестом. На ній розміщена металева дошка з надписами.

На кладовищі є пам’ятник у вигляді каплиці. На його передній стороні розміщена дошка у горі якої хрест, далі ідуть прізвища солдатів, внизу дата. Радянські надгробки є низькими і у верхній частині містять металевий хрест, а в нижній металеву табличку. Є і австрійські надгробки у вигляді хрестів.

Характеристика збереження надгробних форм (аварійний, незадовільний, задовільний, добрий, відмінний стан). Добрий
Відомості про історико-культурний облік та відновлювальні чи реставраційні роботи Архітектор  Густав Людвіг.

Побудоване італійськими військовополоненими

Інформація про кількість ідентифікованих і неідентифікованих похованих вояків Поховано 161 солдатів австро-угорської армії, 247 солдатів російської армії, 1 солдат німецької армії.
Локальні історичні відомості чи історично-військові події, пов’язані з даним похованням та інша інформація Відомо, що поховані солдати загинули в бою 7-12 грудня 1914 р. Бій закінчився перемогою австрійців, які зупинили наступ російської армії в напрямку Кракова і Сілезії.
Фото загального вигляду поховання та його частин Фото1Фото2Фото3Фото4Фото5Фото6Фото7
, Література та історичні джерела Almanach Ziemi Limanowskiej. Nr 18/2004. Józef Szymon Wroński Architektura i urbanistyka Limanowej. Część V: Cmentarze z I wojny światowej.

Jan Wielek: Limanowa i okolice. Warszawa: Wyd. Sport i Turystyka, 1977.

Andrzej Matuszczyk: Beskid Wyspowy. Pruszków: Oficyna Wyd. „Rewasz”, 2001;

Схема поховання, pdf